W jaki sposób interpretowana jest próba złota

Próba złota stopu może być mierzona jako procent złota w stopie. Innymi słowy, próba złota mierzy, ile jednostek masy czystego metalu zawiera każde 1000 jednostek masy konkretnego stopu. W rezultacie, jeśli stop zawiera 50% złota, do opisu używa się próby 500. Jeśli chodzi o „próbę złota”, ludzie wiedzieli o tym od początku. Już wtedy był używany do tworzenia unikalnych standardów dla wyrobów z metali szlachetnych.

INNOWACJE W ZŁOTO RÓŻNICE TEST

Istnieją trzy standardowe próbki złota używane w przemyśle jubilerskim: 333, 585 i 750. Jeśli chodzi o biżuterię, najczystszym dostępnym złotem jest 750. 900- i 999-pt. gatunki złota, które są zarezerwowane dla poważnych kolekcjonerów złota, są również niezwykle rzadkie. Plastyczność i trwałość to dwie cechy, które wyróżniają każdą z nich. Pierwsze wrażenia mylą i dopiero cena mówi nam ile złota jest w sztuce.

NAJLEPSZY WYBÓR ZŁOTA MOŻE OKREŚLIĆ:

Jaka jest najlepsza złota próba? Wszystko zależy od nas, tak jak zawsze. Priorytetem musi być niski koszt lub wysoka jakość kupowanej przez nas biżuterii. Należy jednak pamiętać, że duża wielkość próbki nie oznacza doskonałej selekcji. Czemu? Odpowiedzią jest zdecydowane „tak”.

Wraz ze wzrostem czystości rośnie miękkość złota, co ułatwia jego uszkodzenie. Im twardsza ruda, tym łatwiej i szybciej matowieje, i odwrotnie. W rezultacie złoto 585 wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Jednak to najwspanialsze złoto zapewnia pewien prestiż, który jest uwielbiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn – niepowtarzalny połysk, którego nie można zobaczyć w złocie innych gatunków. Próbki kolczyków i bransoletek 333 i 333 są doskonałymi przykładami złotej biżuterii, którą można nosić na co dzień. To samo dotyczy biżuterii, którą założysz tylko raz, takiej jak ślubna lub inne wyjątkowe okazje. Kupując pierścionek zaręczynowy lub obrączkę, kluczowy jest test na złoto. Złoto o próbie 585 lub nawet 750 jest idealne, ponieważ jest zarówno trwałe, jak i piękne przez wiele lat.

DLACZEGO JEST POTRZEBA DODATKOWEJ BIŻUTERIA ZŁOTA?

Ustaliliśmy już, że czyste złoto jest delikatnym i plastycznym metalem, dzięki czemu nie będzie trwało długo. Domieszki innych metali służą do zwiększenia wytrzymałości biżuterii przy jednoczesnym zachowaniu jej naturalnego piękna.