Tanzanit – symbolika

Znaczenie tanzanitu jest dość dwuznaczne. Postrzega się go jako symbol luksusu, godnego życia i miłości, a także mądrości oraz uduchowienia. Odznacza się niezwykle wysoką intensywnością energetyczną, być może właśnie to wpływa na dwupoziomowość w postrzeganiu kamienia. Ten niesamowity kamień doskonale wpływa na samopoczucie posiadacza i jego kondycję psychiczną. Pozwala na oczyszczenie się ze wszelkich zmartwień i negatywnych emocji, a także pomaga w dostrzeżeniu pozytywnych aspektów egzystencji. Dodatkowo okazuje się być niezastąpiony w walce z dolegliwościami skórnymi takimi jak trądzik. Co więcej, pomoże stanąć na nogi ludziom skrzywdzonym, obarczonym różnego rodzaju traumami i tragicznymi doświadczeniami. Z powodzeniem przeobrazi drzemiącą w nas negatywną energię w szczęście, co pomoże w powrocie do beztroskiego życia. 

Na czym polega niezwykłość tanzanitu?

Ten niesamowity kamień szlachetny od dziesiątek lat zachwyca swym blaskiem ludzi na całym świecie. Jest obiektem westchnień kobiet w każdym wieku, a także miłośników jubilerstwa. O jego nietuzinkowości świadczy bogata symbolika oraz cenne właściwości. Niezależnie od momentu w jakim się znajdujemy, tanzanit wniesie do naszego życia jakiś pozytywny aspekt. Swoją wyjątkowość zawdzięcza także nadzwyczajnie pięknej barwie. Ta cudowna mieszanka niebieskości z głębokim odcieniem fioletu nie pozwala przejść obok niego obojętnie. Ponadto, owy kamień szlachetny występuje jedynie w jednym miejscu na Ziemi – u podnóża Kilimandżaro w północnej Tanzanii. Tak doskonały minerał nie może być przecież ogólnodostępny. 

Tanzanit w jubilerstwie

Wspomniany kamień szlachetny po raz pierwszy pojawił się na rynku dzięki marce Tiffany, której siedziba znajduje się w Nowym Yorku. Ta luksusowa firma zapewniła tanzanitowi zasłużony rozgłos. Od tamtego momentu stał się niezwykle pożądany przez kobiety na całym świecie. Zachwycająca barwa, rzadkość występowania i intrygująca symbolika, czynią go doskonałym kandydatem do ukoronowania wymarzonego pierścionka zaręczynowego