Kamienie szlachetne i ich znaczenia

Kupowanie biżuterii na specjalne okazje, takie jak ślub, zaręczyny czy rocznica,  łączy się z wieloma dylematami. W końcu od każdej ozdoby wymagamy czegoś innego. Tak intymny podarunek ma nieść za sobą konkretne przesłanie. W idealnym niemym wyrażenie uczuć pomoże wybór kamienia szlachetnego o konkretnym znaczeniu. Niezastąpionym wyrazem miłości będą rubiny i diamenty. To właśnie te klejnoty pokażą twojej drugiej połówce, jak bardzo ci na niej zależy. Cytryn dedykowany jest zapracowanym osobom, które karierę zawodową postawiły na piedestale. Zapewni on posiadaczowi szczęście i pomyślność w pracy, co z pewnością przełoży się na odniesienie sukcesu. Topaz powinien być towarzyszem każdego ucznia. Nie tylko wzmaga on koncentrację, ale także pomaga w pokonywaniu wszelkich trudności. Z kolei morganit jest stworzony dla osób potrzebujących wsparcia emocjonalnego. Pomoże w osiągnięciu duchowej równowagi oraz otwarciu się na bliskich. 

Kamienie szlachetne w pierścionku zaręczynowym 

Pierścionek zaręczynowy to ten element biżuterii, który musi zawierać kamień szlachetny. Klejnot będzie symbolizował łączące was uczucie oraz spajał powstałą relację. Najpopularniejszym wyborem jest oczywiście diament. Z uwagi na jego imponującą wytrzymałość oraz elegancki wygląd, zdobi pierścionki zaręczynowe wielu szczęśliwych narzeczonych. Nieco bardziej wyszukany jest szafir. Niebieska barwa kamienia sprawia, że nie da się przejść obok niego obojętnie. Cudownie prezentuje się w otoczeniu białego złota i platyny.

Nietuzinkowe kamienie szlachetne

Jeśli chcesz zaskoczyć swoją ukochaną, postaw na oryginalny klejnot. Taką propozycją będzie czarny diament. Jego wyjątkowa barwa wyróżni twoją drugą połówkę na tle innych kobiet, a także doda jej pewności siebie. Kolejnym kamieniem szlachetnym, na który warto zwrócić uwagę jest ametyst. Występuje w czarującej fioletowej barwie. Uwalnia nas od negatywnych myśli, a także wzmaga cierpliwość oraz poprawia jakość snu. Idealnie sprawdzi się u osób żyjących w stresie.