Kamienie szlachetne i ich symbolika

Kamienie szlachetne już od dawna pojawiają się jako dodatki do pięknych kreacji. Tęczowe barwy i lśniące piękno to doskonałe centrum pierścionków zaręczynowych, obrączek i innych elementów biżuterii. Bardzo mało osób wie, że wybór kamienia szlachetnego może być oparty nie tylko na samej aparycji, ale i na symbolice. Kamienie szlachetne uważane były kiedyś za posiadające magiczne moce. Uważa się, że poszczególne klejnoty odganiają złe uroki, zwiastują radość, dobrą fortunę, a nawet uczucie miłości! Jeżeli kamienie szlachetne są w Twoim guście i kochasz, kiedy biżuteria staje się czymś więcej, niż tylko ładną ozdobą, koniecznie zapoznaj się ze znaczeniami poszczególnych kamieni szlachetnych!

Diament – symbol czystego uczucia

Diament jest najbardziej luksusowym kamieniem szlachetnym na świecie, dzięki czemu został okrzyknięty symbolem nieskazitelnego uczucia miłości, bogactwa i wieczności. Z tego właśnie powodu jest to najczęściej wybierany klejnot w pierścionkach zaręczynowych. Ekskluzywność, nieskazitelność i nieskończoność – to wszystko, co gwarantuje nam posiadanie diamentu.

Rubin ubrany w pasję i miłość

Rubin ze względu na swoją mocno czerwoną barwę, kojarzony jest głównie z namiętnością. Jeżeli jesteś osobą pełną pasji, energii i inspiracji, rubin to doskonały kamień szlachetny dla Ciebie! W towarzystwie żółtego złota tworzy wręcz niesamowite połączenie, od którego ciężko odciągnąć wzrok!

Szmaragd – barwa szczęścia

Szmaragd jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych, które wykorzystuje się w jubilerstwie. Jego charakterystyczna, zielona barwa ma symbolizować życie, siłę witalną i szczęście. Mówi się, że szmaragd posiada w sobie cechy relaksujące, jest pełen harmonii i sił łączenia z naturą. Niektórzy twierdzą, że skrywa również moc ochrony przed zdradą w relacjach miłosnych. Z wszystkich tych powodów warto umieścić go w obrączkach ślubnych!

Ametyst – kamień, który skrywa w sobie magię

Ametyst jest niezwykłym kamieniem szlachetnym, posiadającym moc ochrony przed depresją, gniewem i nieszczerymi intencjami. Jego fioletowa barwa kojarzy się z magią, a także władzą. Ametyst jest kamieniem dla osób o niezwykłej intuicji, a także tych, którzy cenią sobie władzę. Noszenie go przynosi dobrobyt i wyłącznie pozytywne myśli.